Męskie Granie – eksperyment udany w 110% !!!


Rozpoczęte wielkim wejściem, z hukiem trąb „Kultu”, najlepszego zespołu na świecie, piosenki „Polska”, Męskie Granie 2018 jest już na CD! 
Ta cieknąca testosteronem nazwa, jak to powiedział Organek, śpiewający zresztą z Kazikiem w tej edycji, poruszyła polski rynek muzyczny, już dziewiąty raz zachęcając tysiące fanów do udziału w ogólnopolskich koncertach. W tym roku zawitali do siedmiu miast.
Pomysłodawcą projektu jest marka Żywiec, której zamierzeniem było skłonić, zarówno twórców jak i słuchaczy do kreatywnego eksperymentowania na polskiej scenie muzycznej.  Cel  ten został osiągnięty w 110%. W kierowanie Męskim Graniem zaangażowali byli między innymi Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik a ostatnio Tomasz Organek. 

Najlepsi polscy twórcy i największe głosy, prezentują tu utwory zarówno swoje, jak i większych od siebie. Krzysztof Zalewski, jak wiadomo śpiewa Niemena, Daria Zawiałow towarzyszy Małgosi Ostrowskiej, Dawid Podsiadło coveruje Myslovitz. Wielu pokazuje po prostu samego siebie. Organek, Kortez, Kasia Nosowska. 

W tym roku, tak zwaną Orkiestrę Męskiego Grania tworzyli Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło oraz Kortez, którzy po występach innych artystów dostarczyli kolejną dawkę ednorfin, śpiewając przykładowo „Szare miraże”, „Sorry Polsko”, „Grandę” czy „Nie mam dla Ciebie miłości”. Plus oczywiście awangardowy „Początek”! Całość  wspomagana była instrumentami wiodących polskich artystów. 

Wszystkie powyższe utwory, oraz wiele innych, znajdziecie w wydanym specjalną edycją Empiku, zestawie dwóch płyt CD, który „miażdży mózg”! A kto był na koncercie, przeżyje to podwójnie ;)

Moja ocena  9/10
Karina Krawczyk

2 komentarze: