T.Sekielski „TYLKO NIE MÓW NIKOMU” – trzeba powiedzieć wszystkim!!!

 Ja:

Wstrętne, straszne, ohydne! Mam ochotę krzyczeć tak, by zatrząsł się świat!!!
  Dlaczego ludzie, którzy mają szerzyć dobro, czynią tak wiele złego? Dlaczego przełożeni nie reagują? Dlaczego ci, którzy tak bardzo bronią życia nienarodzonego, niszczą te narodzone!I wreszcie dlaczego Kościół pozwala niszczyć religię? Religię, która ma dawać nadzieję, ma być ostoją i ratunkiem uciśnionych! Religię, którą kocham od pierwszego dnia życia, lecz z którą wielu z was, duchowni, nie ma nic wspólnego!
Nie taki jest Bóg!

Hej, księża z całego świata, którzy dopuściliscie się złego wobec nieletnich, pytam każdego z was, kojarzycie taki tekst:

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem..."

???
To jest Biblia! Wasza codzienna książka!
Czego nie zrozumieliście?

Tu już nie wolno być cicho, tu nikt nie powinien milczeć. Tu trzeba działać, aby wszyscy winni ponieśli karę, aby nigdy już, żadne dziecko nie zostało skrzywdzone!

Pochylcie głowy, ci którzy przysięgaliście służyć Bogu i czynić dobro a podnieśliście rękę na tych najbardziej niewinnych! Oni pamiętają! My też już pamiętamy!

Pochylcie głowy butni duchowni, biskupi i kardynałowie! Uderzcie się wreszcie w pierś, powiedzcie, że jesteście winni i ustąpcie ze swoich stanowisk!
W Chile blisko już 50 biskupów, po aferze pedofilskiej, złożyło na ręce papieża rezygnację. 
Dla wielu z was już jest ten czas!

My nie potrzebujemy takich przedstawicieli Kościoła, którzy chodzą z wypiętym brzuchem, i mając się za bogów, wykorzystują swoje stanowisko do poniżania dzieci i młodzieży! 
Nam potrzebni są pokorni ciałem i duchem, którzy wesprą, i powiedzą mądre, dobre słowo. 
A jeśli potrzebujecie seksu to zlikwidujcie celibat i żyjcie wreszcie jak normalni ludzie. Wtedy będziecie naprawdę mogli się wypowiadać w sprawach, o których nie macie często pojęcia, a z waszymi hormonami poradzą sobie wasze żony.

I tu nie chodzi o to w jakiej grupie społecznej jest więcej pedofili ale o kompletny brak reakcji przełożonych.

Połączona w rozpaczy ze wszystkimi pokrzywdzonymi, modlę się o to!Bóg:

"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (Mt 25, 40)

O CZYM MOWA? BARDZO PROSZĘ:


1. OFIARA księdza Franciszka Cybuli:

„ – Zawołał mnie. Do tej pory pamiętam: „Chodź, zobacz, coś się stało”. Ja zaniepokojony biegnę, „Co się dzieje?”. A on stoi ze spuszczonymi spodniami. I mówi: „Zobacz, nie chce mi opaść. Co mam zrobić?”. I ma penisa sterczącego na wierzchu. Śmierdzącego. No i ściągnął mi też spodnie. Powiedział, że dopóki nie ma wytrysku to nie ma grzechu. Kazał mi wziąć do ręki swojego penisa. On mojego. I uklęknął jeszcze przede mną i wziął mojego penisa do swojej gęby.
- Miałeś jakieś trzynaście lat?
- Tak…dwanaście, trzynaście.
(..)
- Jak długo to trwało?
- Do 18.
- Dlaczego tam wracałeś?
- Ja po prostu się tego wstydziłem a potem myślałem że tak po prostu ma być”.

PSYCHOLOG:
„- Ludzie się zastanawiają dlaczego on tam szedł skoro taka krzywda się działa. Tak naprawdę to jest skomplikowany mechanizm. Ksiądz mówi: „Ja ciebie uczę miłości”. Nie mówi: „Ja ciebie krzywdzę”. To nie jest tak, że on go bierze na siłę, sadza na kolana i dokonuje jakiegoś nadużycia. To jest poprzedzone oswajaniem dziecka, więc jest bardzo silny dysonans poznawczy, który polega na tym, że z jednej strony dziecko potrzebuje tego i z drugiej strony czuje, że tutaj coś nie do końca…jest tak, jak powinno być. (…)
To zdecydowanie można nazwać syndromem ofiary, tudzież syndromem sztokholmskim kiedy dziwimy się, że dzieci wracają do swoich oprawców. Wracają z tego samego powodu, dla którego w dzisiejszych czasach bite żony nie wychodzą z tego związki. One nadal tkwią. I tutaj porównujemy dzieci, które nie mają żadnych zasobów do tego, żeby sobie poradzić, z dorosłymi kobietami, które są wykształcone, mają dojrzałe mechanizmy obronne, potrafią sobie emocjonalnie radzić z wieloma rzeczami i pomimo tego wracają.”

2.Ofiara księdza Jana K., proboszcza parafii w Topoli, po latach, do swojego oprawcy:

„To było całowanie, jakiego nie powinno być, miałam wtedy 7 lat! Do tego jeszcze inne rzeczy. Dotykał mnie ksiądz tam, gdzie nie trzeba. W moje miejsca intymne! (…) Wie ksiądz, że ja do teraz mam koszmary?! Że ja nie śpię w nocy?! (…) Masturbował się ksiądz moimi rękami!”

3.List OFIARY ks.Pawła Kani:

„ W lipcu 2009 roku, może jakiś tydzień po wyrzuceniu księdza Kani z Bydgoszczy [znaleziono w jego komputerze setki zdjęć z pornografią dziecięcą – przyp.red.] i po jego oddelegowaniu do diecezji wrocławskiej, Kania przyjechał do Bydgoszczy i zadzwonił do mojej mamy z pytaniem, czy może mnie zabrać na weekend nad jezioro. Mama się oczywiście zgodziła. Zawsze się zgadzała, jak ją o coś poprosił. Spaliśmy w przyczepie kempingowej. Tam było jedno łóżko. I straszne noce. Ręce księdza pod moją koszulką i w majtkach. Kania posunął się dalej. Dotknął mojego penisa. To był moment. Szybko się wycofał. Udawałem że śpię. (…) Groził mi: „jeśli nie pojedziesz to powiem wszystko twoim rodzicom. Jak nie będziesz chciał ze mną jeździć to zabiorę twojego brata”. Michał miał wtedy 11 lat, kiedy zadzwonił do mamy ksiądz i powiedział, że trafiła się mu okazyjna wycieczka wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie. Rodzice byli zachwyceni. Pojechałem, by nie skrzywdził mojego brata. W hotelu czekało na nas małżeńskie łóżko. Powiedziałem księdzu, że się nie zgadzam. Że nie będę z nim spał. Nie i koniec. Chyba po raz pierwszy mu się postawiłem. Załatwił inny pokój, z dwoma łóżkami. Ale noc? Noc była koszmarem. Broniłem się. Próbowałem go odpychać ale on był silniejszy. Kładł się na mnie, brał mojego członka do ust. On w reakcji na mój opór tylko się śmiał. Śmiał się z mojej bezradności. Gwałcił mnie już nie tylko w nocy. Czasem też po plażowaniu. Po południu, rano. Wiele, wiele razy przez siedem dni."

Roman Laudański – dziennikarz:
„Ksiądz ten nadal jest księdzem! Papież Franciszek wyraźnie mówi, że jeśli któryś z biskupów doprowadza do tego, że ksiądz pedofil jest przenoszony z parafii na parafię, albo z diecezji do diecezji, to po prostu taki biskup powinien ustąpić..”

Metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w niedzielę przed mszą świętą, zapytany przez dziennikarzy, czy widział film:
„ - Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego - odpowiedział. Nie udzielił także odpowiedzi na pytanie, czy wiedział o czynach pedofilskich księdza Franciszka Cybuli. - Proszę mnie tutaj nie atakować i nie prowokować, bo ja taki naiwny nie jestem”.

Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, po publikacji filmu:
"Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. (...) Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła".


Szymon Hołownia na Fb:
"- Kiedy wydawało ci się, że po refleksjach ks. abp. Jędraszewskiego na pamiętnej konferencji byłeś już na dnie składu głupot, które środku tego kryzysu można zrobić i powiedzieć - nagle słyszysz jak abp Głódź dobija się jeszcze od spodu. 

„Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego”. Szkoda. Dowiedziałby się Ksiądz Arcybiskup do czego, do jakich tragedii może doprowadzić Kościół buta, pycha i głupota niektórych jego przedstawcieli.

Ten i pyszny, i butny, i głupi komentarz to jawne naplucie w twarz ofiarom wypowiadającym się w tym filmie i nam, myślę że setkom tysięcy polskich katolików, świeckich i duchownych, którzyśmy dziś podczas niedzielnej Eucharystii do szpiku duszy czuli ciężar tego całego dramatu.

I szkoda, że papież Franciszek nie zna Polski tak, jak zna Chile. Choć tu nawet dymisja to za mało. "

Statystyka:
Dane podane przez Episkopat:” Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych, plus w zakonach 280”. Ponad połowa, poszkodowanych stanowili chłopcy.
Na pytanie dziennikarza: „Ile razy diecezje same zgłaszały z własnej woli do organów ścigania?” padła odpowiedź: „Tego nie wiemy. Nie mamy takich informacji”...


Źródło:

https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 - Film został opłacony ze zbiórki internetowej ponad 2,5 tyś. darczyńców.___________________________________
Strefa muzyki! Niesamowity cover "Bad Guy" Billie Eilish do obejrzenia poniżej. :)
https://www.youtube.com/watch?v=TJAt3u76pWw4 komentarze:

 1. Nie mam słów na to dranstwo. Jak można służyć Jezusowi i jednocześnie robić takie rzeczy nieletnim? Bardzo dobrze że Siekielscy to nagłośnili. To się musi skończyć. Okropne jest to że wciąż wielu starszych ludzi wierzy w niewinność tych księży A wini ofiary pedofilii. Jak można?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za Twój komentarz, musiałam się wyżyć...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlatego dobro nie zawsze jest dobre, a zło - złe. Ja jestem agnostykiem, a kiedyś chodziłem do kościoła ( ostatni raz byłem na swoim bierzmowaniu) a teraz wyjebka. Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obejrzałam także ten film.. i nie wywołał żadnych emocji. Dlaczego? Dlatego, że ja o tym zdawałam sobie sprawę już wcześniej. Były doniesienia, wywiady, nawet oskarżenia, ale nikt w to nie chciał wierzyć. Dopiero teraz, po filmie oczy się otwierają i nie ma na nich już klapek..

  OdpowiedzUsuń