Armia Boga.


Tomasz Adamek, polski bokser, mistrz świata w kategorii półciężkiej, pierwszy Polak, który zdobył Muhammad Ali Giant Athlete Award, nagrodę imienia Muhammada Ali'ego za wybitne osiągnięcia sportowe i postawę poza ringiem: „Sam codziennie odmawiam różaniec..” „Pan Bóg w moim życiu był, jest i zawsze będzie na pierwszym miejscu”.
Kuba Błaszczykowski, polski piłkarz reprezentacji Polski, dwukrotny laureat Plebiscytu Piłki Nożnej w kategorii „Piłkarz Roku”, Kawaler Orderu Uśmiechu: „..staram się w pewnym sensie namawiać ludzi do tego, aby nie zapominali o tym, co jest dla nas w życiu najważniejsze, czyli wiara i modlitwa”.
Pele (właśc. Edson Arantes do Nascimento), brazylijski piłkarz, honorowy prezydent New York Cosmos, były minister sportu Brazylii: „Kiedy się dowiedziałem, że mam grać dla zawodowców, całą noc nie spałem. Przytulałem posążek Matki Boskiej i prosiłem: Doradź Madonna, pomóż Matko, pokieruj mną. Płakałem całą noc i modliłem się na przemian”.
Anita Włodarczyk, polska lekkoatletka, wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem: „Wierzę w Boga, Kocham Go”.
Karol Bielecki, polski piłkarz ręczny, uczestnik igrzysk olimpijskich, wicemistrz świata: „Dziękowałem Mu, że z jego pomocą jestem silny i prosiłem Go o siłę w dalszym życiu”.
Jerzy Dudek, polski piłkarz, bramkarz, wielokrotny reprezentant Polski: „Myślę, że bez wiary wszystko traci sens”.
Chuck Norris (właśc.: Carlos Ray Norris),  sześciokrotny mistrz świata w karate, posiadacz czarnego pasa ze stopniem 9 dan, przyjaciel i  uczeń Bruce'a Lee: „Pewnego dnia żona czytała Biblię i to był moment, kiedy poczułem, że moja wiara została ożywiona. To było tak, jakby Duch Święty uderzył we mnie i powiedział: ‘Już czas na powrót do domu Chuck’. To był moment, od którego przestałem być letni i zacząłem być gorący. Staram się tę postawę utrzymywać do dnia dzisiejszego”.


Według oficjalnych statystyk, ponad 80% ludzkości świata wierzy w Istotę Wyższą. I choć zdarza się, że mniejszość ma rację, to jestem przekonana, że nie w tym przypadku.
Poza podstawowymi religiami – Chrześcijaństwo, Islam, Hinduizm, Buddyzm, Sikhizm, Judaizm, Bahaizm – istnieje dodatkowo mnóstwo ich odłamów (samego Chrześcijaństwa jest ponad 40 rodzajów), co daje obecnie dziesiątki jeśli już nie setki różnych odmian. 

Nie bez powodu mówi się, że wiara to opium dla ludu, a różaniec spełnia marzenia. Uważam, że wiara naprawdę może góry przenosić. Osobiście, jestem przekonana, że Bóg istnieje.
Dla mnie jest niepojętą Miłością i Mądrością.
Ale co zrobić by być spokojnym, że wszystko mi się uda, że to na czym mi zależy, spełni się, czyli mówiąc krótko, Bóg mi pomoże? Dlaczego sportowcy (i nie tylko), których drogą do sukcesu była ciężka praca, głośno mówią o swojej wierze? Dlaczego ludzie się modlą, nie tracąc nadziei?
„Podstawą jest wiara. Wiara i ufność! Szkoda, że nie ma takiego słowa które by oddawało jednocześnie oba te uczucia, gdyż tego nie da się opisać. To musi być tak mocne, że nawet w skrajnie niebezpiecznych czy tez beznadziejnych sytuacjach będziesz mieć świadomość, że nic ci się nie stanie. Musisz to czuć! Czuć, że Bóg jest z Tobą i pomimo przeciwności wszystko będzie dobrze! O taką ufność tu chodzi. W tym zawiera się wszystko (1)”
Ufać i jeszcze raz ufać, „ze względu na Jego nieskończone miłosierdzie.”
Bo przecież:
„Nie rozumiem, jak można nie ufać Temu, który wszystko może” (Dz 358)
*
Najmilsza Mi jest dusza ta, która wierzy mocno w dobroć Moją i zaufała Mi zupełnie; obdarzam ja swoim zaufaniem i daję jej wszystko, o co prosi.” (453)
*
         „O COKOLWIEK MNIE PROSIĆ BĘDZIECIE W IMIĘ MOJE – SPEŁNIĘ”  J14:14

Jezus trzysta sześćdziesiąt sześć razy w różnych momentach swojego nauczania 
mówił by się nie bać! To jest, jak łatwo policzyć, na każdy dzień roku, łącznie z przestępnym.

Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam” (Mt.11,24)
*
 „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną” (Ps 23)
*
„Ja jestem z tobą i będę cię strzegł, gdziekolwiek się udasz” (Rdz.28)
*
„Pan jest światłem i zbawieniem moim, kogóż mam się lękać?
Pan obrońcą mego życia, kogo mam się trwożyć?” (Ps, 27, 1-14)
*
   Ufaj! Przez duże U.
„Wiara odbija wszystkie ciosy. Wiara przemienia truciznę w wodę przejrzystą jak kryształ. (…) Bóg posługuje się samotnością, by nauczyć ludzi poczucia wspólnoty z innymi; gniewem, by ukazać nam wielkie dobrodziejstwo spokoju; nudą, by docenić urok przygód i wolności. Bóg przywołuje śmierć, by podkreślić wagę życia".(2)
Na koniec przytoczę słowa brazylijskiego pisarza, Chico Xaviera, autora setek książek napisanych pismem automatycznym: ,,Kiedy uda ci się rozwiązać trudne konflikty z ludźmi, nie pogrążaj się we wspomnieniach  ciężkich chwil, lecz raduj się tym, że udało ci się wyjść z nich zwycięsko. Kiedy wychodzisz z długiego leczenia po chorobie, nie myśl o cierpieniu, które cię dotknęło, lecz o błogosławieństwie Boga, które pozwoliło ci wyzdrowieć. Do końca życia zachowaj w swojej pamięci wszystkie dobre rzeczy, które pojawiły się w najtrudniejszych okolicznościach. One będą dowodem twoich możliwości i dadzą ci nadzieję w obliczu największych przeszkód”.

„Wiara, siła, męstwo, to nasze zwycięstwo” Luxtorpeda
(Pieśń powstała specjalnie dla drużyny Balian, grającej w rugby na wózkach inwalidzkich)
*
Życzę wszystkim radosnego oczekiwania na Święta! J
/więcej, co robić, by Bóg wysłuchał? - w mojej „Tajemnicy Boga”/

Źródła:
1.”Tajemnica Boga” Karina Krawczyk
2. „Wojownik Światła” Paulo Coelho
3.Biblia Tysiąclecia
4.Dzienniczek Św.Faustyny
5.https://pl.wikipedia.org/wiki/Hymn_(singel_Luxtorpedy)
6.http://www.fronda.pl/a/wiekszosc-ludzi-wierzy-w-boga,12077.html

7.https://www.google.pl/search?q=znani+ludzie+i+b%C3%B3g&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjDlrKlhenXAhXBDZoKHYxXBR0QsAQINQ&biw=1366&bih=662#imgrc=fYQiOoTgJ1_9AM:

1 komentarz:

  1. Ja nie chce nic mówić ale mam swojego Boga Rocka- Davida Gilmoura 😂😂😂😂

    OdpowiedzUsuń